Subscribe to our newsletter:

100% natury w Krośnicach

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Aplikacja jest multimedialnym przewodnikiem po ścieżkach przyrodniczych w gminie, uwzględniająca informacje na temat sieci Natura 2000. Za pomocą aplikacji turysta może poznawać przyrodę i historię Krośnic. Przewodnik zawiera zdjęcia, ilustracje, materiały filmowe, mapę z GPS, oraz dane dotyczące atrakcji.

Gmina Krośnice położona jest w północno-wschodniej części woj. dolnośląskiego, w samym centrum Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy".
Edukacja ekologiczna i Krośnica Kolej Wąskotorowa to dwie mocne strony gminy Krośnice, które rozwijają się dzięki inwestycjom.
Krośnice to 8-tysięczna gmina wiejska położona w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy" oddalona 50 km od Wrocławia. Gmina skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne i rozwija się. Przez minionych 8 lat w gminie wykonano inwestycje za 120 mln złotych, co oznacza, że każdy mieszkaniec Krośnic otrzymał jakiś fragment nowej infrastruktury za 15 tys zł.
W roku 2007 oddano do użytku otwarte obiekty sportowe, w skład których wchodzą: boiska wielofunkcyjne (do piłki nożnej, koszykowej, siatkowej i ręcznej), korty tenisowe, bieżnia oraz skocznia do skoku w dal. Ofertę sportowa gminy uzupełnia nowoczesna hala sportowa oraz wypożyczalnia rowerów i sprzętu turystycznego, w tym rowerków wodnych...