Subscribe to our newsletter:

BestPrice

$0.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Utilities
  • Finance
I want this app
Download from AppStore

Which curd is cheaper? 250g for $0,46 or 200g for $0,39?

The law should make this job easy even if you are not good at mental arithmetic - there should be a price per 100g for example. But in reality this is not always the case or it is hard to find.

With BestPrice you can quickly find out for yourself. This works for curd, meat, hard discs, drinks and everything else as long as you enter everything in the same unit.
This software does not convert units!
Single entries can be deleted with a swipe gesture (finger left to right). Delete all entries with the trash-button in the upper left.

Have fun comparing prices.