Subscribe to our newsletter:

Eerste Klasse

$0.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Sports
I want this app
Download from AppStore

As a real Football fan you don’t want to miss a game of your favorite dutch eerste klasse team.
For just a few cents all games of your favorite team(s) are scheduled in your own calendar.

The benefits for you in a row:

- Just one click that does it all
- Not limited to one calendar, all teams are available
- You simply can’t miss a game anymore
- No scheduling conflicts
- All games will be updated daily
- Including Venue & Address
- Including Regular Season
- Including Cup matches
- Including European matches
- Including Friendly matches
- No advertisements

Clubs included:

*Zaterdag A*
Ajax Amateurs
CSW
DVVA
De Merino's
Eemdijk
HBOK
Lelystad '67
Marken
Roda '46 (Zat)
SVL
Swift
VVA '71
VVZ '49
Zuidvogels

*Zaterdag B*
Deltasport
FC 's-Gravenzande
Nootdorp
Spijkenisse
Alexandria '66
DSO
RCL
Smitshoek
Rijnvogels
BVCB
Vitesse Delft
Breukelen
Leonidas (Zat)

*Zaterdag C*
Roda Boys
Almkerk
Zaamslag
Heinenoord
Oranje Wit
Stedoco
De Zwerver
Everstein
Sliedrecht
VVGZ
GPC Vlissingen
Alblasserdam
VVC '68
Rijsoord

*Zaterdag D*
FC Zutphen
AZSV
SDV Barneveld
DTS Ede
NSC
Olde Veste '54
Zwart Wit '63
Go Ahead
DOS '37
Be Quick '28
ESC
DZC '68
DOS Kampen
WVF

*Zaterdag E*
HZVV
Oeverzwaluwen
Holwierde
Meppel FC
Trynwalden
Blauw Wit '34
CVVB
CVV Viboa
LTC
Grijpskerk
Drenthina
Buitenpost
PKC '83
Leeuwarder Zwa…

*Zondag A*
Roda '46 (Zon)
Hoogland
De Meern
FC Blauw Wit Amsterdam
VVIJ
De Dijk
JOS Watergraafsmeer
DEM
EDO HFC
USV Hercules
De Kennemers
DWV
ZAP
Stormvogels

*Zondag B*
ADO Den Haag Amateurs
UVS
Quick
FC Boshuizen
SJC Noordwijk
Pancratius
Papendrecht
VUC
Nieuwerkerk
Excelsior '20
GDA
HVV
SC Neptunus
VELO

*Zondag C*
RKVV Best Vooruit
PSV Amateurs
Terneuzen
EFC
GOES
IFC
Brabantia
LONGA
Geldrop / AEK
Nemelaer
JEKA
Vlissingen
Rood Wit V
WSC

*Zondag D*
HVCH
RKSV Bekkerveld
TOP Oss Amateurs
Schijndel
HVV Helmond
SV Someren
Sparta '25
Heidebloem
GSV '28
Laura-Hopel Co…
SVN / Vossenberg
NWC
OSS '20
Schaesberg

*Zondag E*
AWC
PH Almelo
Alverna
Tubantia
De Bataven
Jonge Kracht
Rheden
Achilles '12
Glanerbrug
SDOUC
De Zweef
Enschede SC
Germania
Voorwaarts

*Zondag F*
Wolvega
VV Emmen
Joure
Bergum
Achilles 1894
Velocitas 1897
Dalen
FVC
Nieuw Buinen
SC Erica
Gronitas
GVAV-Rapiditas
Stevo
DIO Oosterwolde