Subscribe to our newsletter:

Finansonline HD

Free
iPad
Genres:
  • Business
  • Finance
I want this app
Download from AppStore

Türkiye'nin Özgün ve Zengin İçerikli Yatırım Portalı Finansonline, Finansonline HD iPad uygulamasıyla yatırımlarınıza yön verecek katma değerli içerik ve yenilikleri bir mobil platforma daha taşıyor.

Bu uygulamayla Finansonline müşterisi olarak;
•FinansInvest’teki portföyünüzü görüntüleyebilir;
•Hisse senedi, aracı kurum varantları, VIOP sözleşmeleri alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir;
•Sayfam ekranında bulunan piyasa özetinden ilgilendiğiniz yatırım araçlarını veya portföyünüzde yer alan hisse senetleri bilgilerini gerçek zamanlı olarak takip edebilir;
•Finansonline Gündem Başlıkları ve Son Dakika Haberleri ile piyasalardaki son gelişmeleri FinansInvest analist yorumları ve ekonomist görüşleriyle birlikte izleyebilir, seans açılış ve kapanışlarında piyasa yorumlarına ulaşabilir;
•Finans ve ekonomi alanlarında deneyimli bağımsız yazar kadromuzun size özel hazırladığı makaleleri takip edebilir;
•‘Online Yatırım Danışmanlığı’ hizmeti kapsamında, çeşitlendirilmiş yatırım ürünleri tavsiyeleri ile piyasaları günlük bazda en yakından takip edebilir, kısa ve orta vadeli yatırım önerilerini izleyebilir;
•Gerçek zamanlı olarak, BİST, VIOP, yurtdışı verileri ile, BİST’de en çok yükselen, düşen ve işlem gören hisse senetleri ve şirket haberleri gibi bilgileri takip edebilir;
•Araştırma sayfasından “Finansinvest Araştırma Bölümü” takip listesinde yer alan hisse senetlerine ait hazırlanan en son raporlara, gün içinde yayınlanan haber ve gelişmelerle ilgili katma değerli analist yorumlarına ulaşabilir ve “En Çok Önerilen Hisseler” bilgilerinden faydalanabilir;
•Yoğun olarak işlem yapan müşterilerimiz için özel olarak geliştirdiğimiz “AL/SAT Pro” ekranından alım satım işlemlerinizi en pratik ve hızlı şekilde iletebilirsiniz.
***

Finansonline.com, Turkey’s leading trading and financial content platform bringing exclusively enriched content along with a rapid and secure trading experience for its clients, is now available on the iPad.
Finansonline’s value-added content is unique and exclusive to its clients and aims to assist them in their investment decisions.
In addition to content support that helps monitor global markets and events, Finansonline clients will also be able to securely execute orders on the BIST derivatives indices.
Finansonline HD for iPad is a free application which allows clients to:
- View their portfolio in Finansinvest
- Execute orders for equities and warrants on the BIST, as well as trading derivatives contracts,
- Monitor Turkish stocks and exchange-traded-fund (ETF) quotes with free streaming data,
- Follow up the markets’ daily agenda, daily market comments, and last-minute news headlines with value-added comments from FinansInvest analysts and economists, as well as infamous independent columnists,
- Read exclusive articles prepared by our widely-acclaimed independent commentators with an academic and professional background in finance and/or economics.
- Experience our unique online investment advisory services which provide investment advice especially tailored to your maturity requirements with diversified investment products.
- Browse and access Research reports of the well-known and widely-acclaimed Finansinvest Research Team, and their top picks list from the Research Tab.
The “My page” tab also enables users to follow up-to-the-minute information on their chosen financial instruments in a single page, with detailed review option of these instruments throughout the day with 1-, 5-, 60-minute, and daily charts.
The “BUY/SELL Pro” tab is a specially-designed trading screen that enables our clients to monitor the stocks and ETFs of their preference, and execute fast and accurate stock orders on the BIST.