Subscribe to our newsletter:

4 Halife

$2.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Lifestyle
  • Book
I want this app
Download from AppStore

İslam'da İlk Büyük 4 Halife

SUAT YALAZ'ın çizdiği 4 Halife çizgi romanını mutlaka okuyun.


Önsözden alıntı;

Değerli okuyucularımız,

Din-bilimciler, tarihçiler, toplum-bilimciler, İSLAM'Da 4 HALİFE DÖNEMİ'ne çok büyük önem verirler. Bunun sayısız nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında İSLAM peygamberinin ölümünden sonra bile, kurduğu genç devletin hızla yükselmeyi sürdürmesi, tanıttığı dinin, getirdiği taze kan ve temiz imanda en ufak bir gerileme ya da zayıflama belirtisi göstermeden alabildiğince yayılmayı başarması olayı gelir.

Bu döneme ayrıcalık kazandıran bir başka neden de, kısa zamanda bir benzeri görülmemiş biçimde büyüyüp gelişen bu genç İSLAM DEVLETİ'nin kurucusunun ölümünden sonra, onun yerine geçecek kimseyi, hemen bulup seçmesi ve en az bu seçilen kadar önemli, değerli ve saygın olan öbür İSLAM büyüklerinin, her türlü kışkırtmalara karşı çıkarar, seçimi onaylayıp İslam Birliği'nin en ufak bir sarsıntı geçirmesine izin vermemeleri olayıdır.

Hazreti Ali peygamberimizin amcasının oğludur. O'nun yetiştirmesidir. Eşi, benzeri bulunmaz niteliklere sahip, örnek bir Müslüman'dır. İSLAM'ın nur saçan meşalelerinden en önde gelenidir.

Hazeri Ebu Bekir de peygamberimizden yaşça daha büyük, varlık açısından çok daha zengin ve kültür açısından bir "okur-yazar" olarak daha üstün olmasına karşılık, O'na peygamberliğinin duyurulduğu ilk günlerden inanan, varını-yoğunu O'nun yoluna feda eden, O'nun tüm sıkıntılarına, üzüntü ve dertlerine ortak olmaktan bir gün bile yakınmayan ilk üç Müslümandan biridir.
...

SUAT YALAZ