Subscribe to our newsletter:

Unilever TR Magazin

Free
iPad
Genres:
  • Business
  • News
I want this app
Download from AppStore

Bu uygulama Unilever Türkiye’nin faaliyetleri ve ürünleri hakkında bilgi paylaşımı sağlamaktadır. Türkiye’nin transmedia formatındaki ilk kurumsal yayınıdır.

Unilever, UL Türkiye ve Sürdürülebilir Yaşam Planı hakkında

Dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden biri olan Unilever, Türkiye’de 1952’den beri faaliyetini başarıyla sürdürüyor. Unilever Türkiye aynı zamanda Rusya dâhil toplam 750 milyonluk nüfusa sahip 10 Türkiye nüfusu büyüklüğünde 36 ülkenin yönetim merkezi.
Unilever insanların kendilerini iyi hissettirmelerine, iyi görünmelerine ve hayattan daha fazla keyif almalarına yardımcı olan markalarla günlük hijyen, beslenme ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye’deki markaları;

Gıda ve Dondurma: Algida, Becel, Ben&Jerrys, Calve, Carte d'Or, Cornetto, Knorr, Lipton, Magnum, Max, Sana

Kişisel Bakım: Axe, Clear, Dove, Elidor, Lifebuoy, Lux, Rexona, Signal, Vaseline

Ev Bakım: Cif, Domestos, OMO, Rinso, Sunlight Cif, Yumoş

100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, ürünleri 180 ülkede satılan, 167.000 kişiye iş olanağı sağlayan Unilever'in ürünleri her gün dünyada 2 milyar tüketici tarafından kullanıyor. Faaliyette bulunduğu ülkelerin manevi ve kültürel değerlerine saygılı olan ve kendini "çok-yerel çok-uluslu" bir şirket olarak tanımlayan Unilever, sosyal sorumluluk projelerine yılda ortalama 50 milyon dolar ayırıyor.

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı ile “Küçük Dokunuşlar. Büyük Farklar” yaratır prensinden hareket ederek, bir yandan içinde bulunduğumuz gezegene saygı gösterirken diğer yandan herkesin keyifli ve iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Unilever 2020 yılına kadar üç büyük hedefimi gerçekleştirmeyi planlıyor;

Ürünlerimizin üretimi ve kullanımından kaynaklanan çevresel ayak izini yarı yarıya azaltmak.

Bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliklerini geliştirmek üzere harekete geçmelerine yardım etmek

Tarımsal hammaddelerin 100% ‘ ünü sürdürülebilir kaynaklardan elde etmek.

Daha detaylı bilgi için Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı websitemizi ziyaret ediniz http://www.unilever.com.tr/sustainability/surdurulebiliryasamplani/