Subscribe to our newsletter:

Rakı Ansiklopedisi Lite

Free
iPad
Genres:
  • Reference
  • Lifestyle
I want this app
Download from AppStore

"En İyi Gurme Kitapları" yarışmasında "Distile Alkollü İçkiler" kategorisinde 162 ülke arasından birinci olan Rakı Ansiklopedisi şimdi de iPad uygulamasıyla karşınızda!

Yayınlandığı günden beri büyük ilgi gören Rakı Ansiklopedisi'nin bütün maddeleri ve görsel hazinesi eksiksiz olarak uygulamaya aktarıldı.

500 yıllık bir kültürün en büyük bilgi kaynağı olan ve iki yılda üç baskı yapan bu dev eserde, alanlarında uzman, işinin ehli ve ehlikeyif sahibi 55 yazar kalem oynattı.

Rakının önemli bir rol oynadığı eğlence hayatının tarihsel, toplumsal ve kültürel gelişimine dair ince detaylar bulacağınız uygulamada;

* dil
* tarih
* coğrafya
* edebiyat
* mizah
* felsefe
* bilim
* sanat
* mitoloji
* müzik
* sinema
* folklor
* popüler kültür
* kent kültürü
* içki kültürü
* gastronomi
* botanik

gibi pek çok farklı alandan derlenen 1755 madde yer alıyor.

Bir rakı sofrası mensubu ama asıl ansiklopedi profesyoneli olarak, Rakı Ansiklopedisi'nin, bu ülkede yapılmış en mükemmel mikro-tarih çalışması olduğunu söyleyebilirim. Alanındaki tek gerçek ve temel kaynak oldu. Danışmanı, yazarı ve okuru olduğum için memnunum.
Raşit Çavaş (YKY Genel Yayın Yönetmeni)

Rakı Ansiklopedisi aslında bir yaşam kültürü ansiklopedisi. Distile içki dalında ondan daha parlak bir şey bulmak zordur sanırım.
Çağatay Anadol (Yazar, yayıncı)

Rakı Ansiklopedisi bir bilgi derlemesinden ziyade bir (alt)kültür eseri. Geleneksel bir içkinin etrafındaki tüm kültürel alanı tek bir başvuru kaynağı altında toparlamayı başaran bir eser.
Ogan Güner (Yazar)

Yazarken de bir duble attığımız kadar keyif aldığımız bir işti.
Sennur Sezer (Şair, yazar) Adnan Özyalçıner (Yazar)