Subscribe to our newsletter:

Kedi Köpek Yaşı Ölçer

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Entertainment
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Evcil Hayvan Yasi Hesaplayici

Bu uygulama ne işe yarar ?

Bu uygulama ile tür ve boyut seçimi yaparak evcil hayvanlarınızın gerçek yaşlarını öğrenebilirsiniz.

Kedi & Köpek yaşları insan yaşlarından farklı mıdır?

Evet, evcil hayvanlarımızın yaş artışı insanlarınkinden farklıdır.Türü ve boyutuna göre değişmek üzere bir insan yılı hayvanlarda 2-9 yaş arası fark yaratabilir. Sizin daha 3-4 yaşında yavru diye düşündüğünüz hayvanınız aslında çoktan orta yaşlarına erişmiş bir yetişkindir.

Evcil hayvanımın yaşını bilmenin önemi nedir ?

Bir hayvan sahibi olarak evcil hayvanınızın gerçek yaşını bilmeniz hayvanınızın geleceği için çok önemlidir. Çünkü evcil hayvanların ihtiyaçları, psikolojileri, potansiyel hastalıkları ve çiftleşme istekleri yaşlara göre değişkenlik gösterir.Bu uygulama ile evcil hayvanlarınızın gerçek yaşını öğrendikten sonra, lütfen ilk kontrolde veterinerinize o yaşın gerektirdiği bakımları sorunuz.

Hesaplar her hayvan için geçerli mi ?

Yaş artışları farklı olan birkaç ender tür dışında hesaplamalar kesinlikle doğrudur.Yalnız unutmayınızki evcil hayvanınızın ömrü büyüme koşulları, geçirdiği hastalıklar vb. konulara göre değişkenlik gösterebilir.Hesaplamalar esnasında karşınıza çıkan yönergeleri doğru takip ettiğiniz sürece evcil hayvanızın yaşını hatasız bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Unutmayın !

Evcil hayvanlarımıza gösterdiğimiz sevgi ve ilgiyi lütfen sokak hayvanlarındandan esirgemeyiniz.Evlerinizdeki hayvanlar gibi onlarında sevgi ve bakıma ihtiyaçları olduğunu hatırlayınız.Kış aylarında önlerine koyacağınız bir kap yemek yaz aylarında ise bir kap suyun hayatlarını kurtarabileceğini unutmayınız.Toplum içersinde hayvanlara kötü davrananları ise uyarmayı unutmayınız.

Teşekkürler.

Buğra Sezer