Subscribe to our newsletter:

EuroFundusze ABC - Alfabet Funduszy Europejskich

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Reference
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Czy wiesz, że Polska jest jednym z największych beneficjentów dotacji w historii Unii Europejskiej? Miliardy złotych przeznaczane są na rozwój wielu obszarów naszego kraju w tym na transport, energetykę, środowisko, kulturę czy edukację.

Aplikacja EuroFundusze ABC pomyślana została jako informator i mini-przewodnik po wybranych projektach finansowanych w Polsce ze środków UE w latach 2007-2013. Zaprezentowano wiele ciekawych miejsc, obiektów i instytucji, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Aplikacja EuroFundusze ABC jest narzędziem wspierającym edukację uczniów w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, m. in. w ramach przedmiotów "Wiedza o społeczeństwie" i "Podstawy przedsiębiorczości". Może służyć nauczycielom jako pomoc dydaktyczna w tłumaczeniu zagadnień dotyczących rozwoju gospodarczego i tematyki Unii Europejskiej związanej z działalnością Funduszy Europejskich w Polsce. Zawiera bogaty zestaw przykładów ilustrujących zmiany, które dokonują się w naszym kraju dzięki wsparciu ze środków finansowych UE. Może być wykorzystana bezpośrednio na lekcjach poprzez telefony komórkowe pracujące w systemie iOS i Android.

Aplikacja opracowana została w ramach projektu "Fundusze dla Polski 3 - Interaktywna Mapa Przemian" (2012), realizowanego przez Fundację Think! i przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach "Konkursu dotacji na promocję Funduszy Europejskich" ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.