Subscribe to our newsletter:

Fotovizyon – Fotoğraf Eğitim

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Photo & Video
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Fotovizyon - Fotoğraf Çekim Teknikleri, Eğitim Yazıları ve Videoları

Artık fotovizyon eğitimleri iphone ve ipad’lerinizde.

Fotovizyon Eğitimleri ile, fotoğraf çekmenin inceliklerini ve çekim sonrası digital ortamda fotoğraf işlemeyi kolayca öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz olarak okuyabileceğiniz eğitim yazıları ve seyredebileceğiniz videolar sayesinde fotoğrafçılığı öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Çekim Teknikleri bölümünde, beğendiğiniz fotoğrafların nasıl çekildiğini, hangi ayarların kullanıldığını uzmanından öğreneceksiniz.

Fotoğraf çekerken çekim koşullarını dikkate almak gerekir. Spor fotoğrafçılığı, makro, doğa fotoğrafçılığı, bunların hepsi farklı çekim teknikleri ve disiplinleri gerektirir. Bu eğitimler, değişik ortamlarda çekimlerin nasıl yapılması gerektiğini örneklerle açıklamaktadır.

Dijital fotoğrafçılığın bir diğer önemli unsuru da bilgisayar ortamında yapılması gerekenlerdir.

Fotovizyon video eğitimleri ile, bilgisayar ortamında fotoğraflarımızı nasıl rötuşlayabileceğimizi ve keskinlik, renk ayarı, levels gibi Photoshop özelliklerini etkili kullanmayı göreceğiz.

Ayrıca Photomatix, Topaz gibi diğer programlar ile, panaromik ve HDR fotoğraf elde etme ve çeşitli filtreler ile fotoğraflarımızı karikatürize etme gibi eğlenceli uygulamaları göreceğiz.

Fotovizyon eğitim yazıları sayesinde makina yada objekfit alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve makinaların genel özelliklerini göreceğiz. Ayrıca Photoshop ve benzeri programlar ile fotoğraflarımız üzerinde yapabileceğimiz iyileştirmelere değineceğiz.

Değişik koşullarda fotoğraf çekim teknikleri ve günümüzde popüleritesini arttıran HDR ve panaromik fotoğraf çekmenin inceliklerini öğreneceğiz.

Uygulamaya düzenli olarak yeni eğitimler eklenmektedir.