Subscribe to our newsletter:

Kolory - niezwykłe przygody

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Education
  • Book
I want this app
Download from AppStore

Franciszka i Stefan Themerson: "Żółte, zielone, czerwone, niebieskie, niezwykłe przygody".

Odkryj radość rysowania i poznaj moc dziecięcej wyobraźni. Zobacz kolorowy świat Janka i przeżyj niesamowitą przygodę!

Unikalna aplikacja dla dzieci opracowana na podstawie oryginalnego projektu graficzno - literackiego Franciszki i Stefana Themersonów. Nigdy wcześniej nieopublikowana opowieść o świecie wyobraźni, który można tworzyć i zmieniać za pomocą kolorowych farb i kredek.

Ciepła i pełna optymizmu bajka o ojcu Janie - artyście malarzu, który uczy swojego syna Janka sztuki rysowania, poprzez opowiadanie niezwykłej historii i jednoczesne malowanie jej.

Zapraszamy do wspólnej podróży przez świat wymyślony i narysowany przez Jana i Janka. W pogoni za niesfornym królikiem Twoje dziecko przebędziecie morza i lądy, pozna niezwykłe zwierzęta, odwiedzi słońce i księżyc oraz zagłębi się w świat kolorów i i ich nieograniczonych możliwości.

Opowiedziana przepięknym językiem, wartka i pomysłowo zilustrowana fabuła pobudza wyobraźnię dziecka oraz inspiruje do podejmowania własnej aktywności twórczej.

Malowanie ojca i syna jest nie tylko realizowaniem wspólnej pasji, ale również pokazuje jak sztuka buduje więzi rodzinne oraz jak dzięki sztuce dziecko zdobywa wiedzę o świecie.

Aplikacja składa się z 44 stron opracowanych na podstawie rękopisu z początku lat 30. XX wieku. Treść książki można poznawać na dwa sposoby – poprzez samodzielne czytanie lub słuchanie nagrania lektora wspartego animacjami i podświetlaniem tekstu.

Dodatkowo, aplikacja jest wzbogacona o 5 interaktywnych gier związanych z treścią książki oraz zabawą z kolorami i malowaniem (nauka rysowania, mieszanie kolorów, quizy, wyścig królika, zapamiętywanka).

Cechy aplikacji:

- prosta, intuicyjna obsługa, dostosowana do możliwości dziecka
- dwa sposoby poznawania treści: samodzielne czytanie oraz wersja interaktywna
- obrazkowy spis treści umożliwiający łatwe poruszanie się po stronach książki
- automatyczne podświetlanie tekstu czytanego przez lektora
- wartka fabuła pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji
- interaktywne gry związane z tematem książki

Zobacz TRAILER:
https://www.youtube.com/watch?v=qOOYDdhUfUgDw

Stefan i Franciszka Themersonowie to jedne z ciekawszych osobowości artystycznych ubiegłego stulecia. Twórcy awangardowych filmów, fotografii, kolaży, powieści i opowiadań. A także – znani przed II wojną światową twórcy dziecięcych bajek, pisanych przez Stefana Themersona a ilustrowanych przez Franciszkę Themerson. Ich metoda była prosta: traktowali swoich czytelników jak równorzędnych partnerów, unikali moralizatorskiego tonu i sprawiali, że czytanie stawało się zabawą nie tylko z treścią, ale i z formą.


Zobacz także:
O Stole, który uciekł do lasu
https://itunes.apple.com/pl/app/o-stole-ktory-uciek-do-lasu/id740679409?mt=8