Subscribe to our newsletter:

O Stole, który uciekł do lasu

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Entertainment
  • Book
I want this app
Download from AppStore

Stefan Themerson: "O Stole, który uciekł do lasu".

To wspaniała historia, która zachwyci i rozbawi każdego czytelnika. Czy uwierzyłbyś, że stół naprawdę potrafi chodzić? I rosnąć?

Sprawdź, czy to możliwe w tej niewiarygodnej opowieści, stworzonej przez duet pierwszych polskich multimedialnych artystów początku XX wieku - Stefana i Franciszki Themerson. Czyta Piotr Fronczewski.

W tej opowieści stół ucieka ze świata zurbanizowanej cywilizacji człowieka, z domu, z miasta, aby na nowo dołączyć do drzew, od których pochodzi i zapuścić korzenie w ziemi.

Zabarwiona tęsknotą za przyrodą, chęcią ucieczki z wielkiego, tłocznego miasta bajka staje się okazją do zabawy słowem. Nie tylko w treści, ale i w sposobie zapisu. W tej krótkiej opowieści każda litera została starannie przez autorów zaplanowana, stając się elementem ilustracji.

Stworzone jeszcze w poprzednim stuleciu ilustracje Franciszki Themerson, wykonane metodą kolażu – pełne kształtów, faktur, kolorów – wydają się być stworzone do animacji w cyfrowej rzeczywistości. Na naszych oczach stół dosłownie ożywa zabierając nas ze sobą na swoją niespodziewaną wyprawę.

Aplikacja może być przeznaczona dla bardzo małych odbiorców (od 2-3 roku życia), do głośnego czytania z rodzicami i wspólnego oglądania i ożywiania ilustracji, ale również dla starszych jako "pierwsza czytanka".

Tytułem tym będą zainteresowani rodzice, którzy pragną dostarczyć swoim dzieciom oryginalnej, ambitniejszej literatury.

Aplikacja składa się z 10 stron opracowanych na podstawie angielskiego wydania „The Table that Ran Away to the Woods”, Tate Publishing 2012.

Dodatkowo, aplikacja jest wzbogacona dwoma interaktywnymi grami (memory i labirynt ) związanymi z treścią książki oraz 3 quizami i kolorowanką.

Cechy aplikacji:

- prosta, intuicyjna obsługa, dostosowana do możliwości dziecka
- dwa sposoby poznawania treści: samodzielne czytanie oraz słuchanie
- interaktywne gry i zabawy trenujące spostrzegawczość dziecka

Zobacz trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8pPal9LUZXI

Przeczytaj recenzję:
http://yourapps.info/reviews/o-stole-ktory-uciekl-do-lasu-recenzja