Subscribe to our newsletter:

Bursztyn

Free
iPad
Genres:
  • News
  • Newsstand
  • News & Politics
I want this app
Download from AppStore

O „Bursztynie”
Czasopismo „Bursztyn” wydawane jest od wiosny 2013 roku i dostępne dla pasażerów bezpośredniego połączenia PLL LOT między Pekinem a Warszawą. Czasopismo redagowane jest w dwóch językach: po polsku i po chińsku. Teksty w języku polskim, które dotyczą głównie Chin, adresowane są do czytelników z Polski. Teksty w języku chińskim, które dotyczą głównie Polski i Europy, adresowane są do czytelników z Chin. Czasopismo „Bursztyn” pełni funkcję pomostu między Polakami a Chińczykami, dzięki któremu oba narody mogą poznać się lepiej nawzajem i zdobyć informacje o rozwoju społeczne-gospodarczym obu krajów.
Czasopismo „Bursztyn” wydawane jest w atrakcyjnej formie graficznej. Oferuje dużą różnorodność treści, na które składają się teksty poświęcone wydarzeniom bieżącym, sprawom biznesu, polityce gospodarczej i przepisom regulującym działalność gospodarczą, informacje o możliwościach inwestycyjnych, artykuły o społeczeństwie, kulturze, turystyce, kuchni i świecie rozrywki.
„Bursztyn" jest kwartalnikiem. Każde wydanie czasopisma liczy 100 stron i ukazuje się w nakładzie 3000 egzemplarzy. Oprócz pokładów samolotów oraz lotnisk w Pekinie i Warszawie, jego egzemplarze można znaleźć także w Ambasadzie ChRL w Warszawie, Ambasadzie RP w Pekinie, czterech Instytutach Konfucjusza działających w Polsce, a także innych instytucjach działających na rzecz wymiany i przyjaźni między Chinami a Polską.