Subscribe to our newsletter:

Ziemia Sandomierska

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Travel
I want this app
Download from AppStore

"Ziemia Sandomierska" to aplikacja mobilna po niezwykle atrakcyjnym regionie rozciągającym się na północ i zachód od Sandomierza. Mimo że te tereny nieodwołanie kojarzą się z rozległymi sadami, soczystymi jabłkami, a także wieloma innymi rodzajami owoców (np. morele, śliwki, czy wiśnie) i warzyw (np. pomidory, kalafiory, marchewki czy pory), to oprócz niezwykłych smaków oferują też niezwykłe walory turystyczne.
Aplikacja obejmuje teren następujących gmin: Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce oraz Zawichost. Z mobilnym przewodnikiem możemy zwiedzać najciekawsze zakątki tej krainy – zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym również te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj kilka oryginalnych rekomendacji kulinarnych oraz noclegowych, a także inne informacje praktyczne, które pomogą w zwiedzaniu tych terenów.
Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne po regionie opracowane przez użytkowników portalu społecznościowego Traseo.pl, a także najważniejsze wydarzenia na terenie ww. gmin. Aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa zarówno w trybie online jak i offline.

Aplikacja została opracowana przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot w ramach projektu pt. "Ziemia Sandomierska- mobilny system informacji turystycznej". Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 " Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.