Subscribe to our newsletter:

USap

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Lifestyle
I want this app
Download from AppStore

USap - US Akademisyenler Platformu
info@us-ap.de
twitter.com/1USap
instagram.com/1usap

followUS • watchUS • joinUS

US Akademisyenler Platformu (USap),

Almanya'nın NRW eyaletinin çeşitli şehirlerinde eğitim alan, genç, dinamik ve atılgan türk öğrencilerinden oluşmaktadır.
2011 yılında T.C. Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliğinin himayesi altında gençlere sunulan seminer programından esinlenerek bir gençlik platformu kurulup, USap’ın temeli o günlerde atılmıştır.
Farklı alanlarda üniversite okuyan veya meslek eğitimi alan öğrencilerin bir çatı altında toplanıp Almanya'da yaşayan türk toplumunun kalkınması için gönül vermesi, ilkelerimizin temel esaslarındandır.

Hedefimiz üniversiteli gençler arasında sağlam bir iletişim bağı kurup, yerel ve bölgesel çevredeki topluma dini, bilimsel, kişisel ve sosyokültürel alanlarda hizmet vermektir.
Özellikle cami derneklerimize destek çıkıp, onları sadece bir ibadethane olmanın dışında, daha fazla sosyal faaliyetlerin sunulduğu bir buluşma noktasına dönüştürmeyi amaçlıyoruz.
Vatandaşlarımızın Almanyada daha bilinçli, bilgili ve aydın bir şekilde yaşamasını sağlayıp, bir taraftanda içerisinde yaşadığımız topluma karşı İslamın ön gördüğü temiz ahlakı temsil etmek gayretlerimiz içerisindedir.

Aramiza katilmak isteyen, bizlere bu hedefimizde destek vermek isteyen herkesi canı gönülden davet ediyoruz!