Subscribe to our newsletter:

Dini Hikayeler

$0.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Lifestyle
  • Education
I want this app
Download from AppStore

1- Dini Hikayeler (Videolu)
2- Kıssalar (Videolu)
3- Dini Hikayeler (Yazılı)

Uygulama, en sevilen Dini Hikayeler, Kıssalar ve İbret tablolarından oluşan video ve yazılar içermektedir.

Her boş vaktinizde, sıkıldığınızda, daraldığınızda veya uyumak üzereyken uygulamamızı açarak sıradan bir hikaye, kıssa dinlemeniz size iyi gelecektir.

Kıssa, hikaye demektir. Kur’an kıssaları denildiğinde, Kur’an’da anlatılan geçmiş toplumlarla ilgili ibret ve öğüt veren hikayeler anlaşılır.

Yüce Allah, insanlara doğru yolu göstermek, onlara güzel huy ve ahlak kazandırmak için, öğütlerini değişik biçimlerde anlatmıştır. Kuranıkerim’deki kıssalar, onun öğütlerini daha ilgi çekici hale getirmiştir.

Kur’an’daki kıssaların bir bölümü peygamberlerin başında geçen olayların hikayesidir. Hz. Adem, Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve diğer peygamberlerin Allah’ın dinini yaymak uğruna başlarına gelen ilginç olaylar, güzel bir dille ve öğüt veren bir tarzda anlatılır. Kıssaların geri kalanından bir bölümü peygamber olmayan bazı şahıslar hakkında bir bölümü de geçmişte yaşamış toplumlar hakkındadır.

Kur’an’da en uzun ve en çok dikkat çeken kıssası Hz. Yusuf’un kıssasıdır. Bu kıssaya girişte şöyle buyurulur:

“(Ey Muhammed!) Biz, sana bu Kur'an'ı vahyetmekle geçmiş milletlerin haberlerini sana en güzel bir şekilde anlatıyoruz. Gerçek şu ki, sen bundan önce (bu haberleri) bilmeyen kimselerdendin.” (Yusuf, 3)

Uygulamamız sıklıkla güncellenerek yeni hikaye ve videolarla sizlerin sıkılmamasını sağlayacaktır.