Subscribe to our newsletter:

CepteHelal

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Lifestyle
  • Health & Fitness
I want this app
Download from AppStore

*** Helal sertifikalandırmanın son adımı tüketiciye ulaşmaktır. Bunu da sağlayacak olan CepteHelal’i kullanmaktır. ***

*** CepteHelal Nedir?
CepteHelal, üreticinin helal sertifikalı ürünlerini tüketiciyle buluşturan, bunları tüketicinin bilmesini ve tercih etmesini sağlayan, tüketicinin rahatlıkla kullanabileceği bir yazılımdır.
Piyasadaki, marketlerdeki binlerce üründen hangisi helal sertifikalı bunu bilmek, akılda tutmak ya da çarşaf gibi bir listeden bulup karşılaştırmak mümkün değil. Ya da ne kadar kolay? İşte tam bu noktada CepteHelal devreye girerek tüm bu sorunları çözüyor.

*** Bu İş Nasıl Oluyor?
Bu sistem, bünyesinde helal sertifikalı ürünlerin barkodlarını barındırıyor. Sizler marketlerden almak istediğiniz ürünlerin barkodlarını cep telefonunun kamerasına tutuyorsunuz. Tıpkı marketlerde ödeme yapmak için kasaya gidip aldığımız ürünlerin barkod okuyucusundan geçirilmesi gibi…
Telefonunuz birkaç saniye içinde o ürünün helal sertifikalı olup olmadığını gösteriyor. Böylece siz de helal sertifikalı ürünü tercih ediyorsunuz. İşte bu kadar kolay...

Programın Türkçe dil desteği vardır. Harici bir barkod tarayıcıya ihtiyacı yoktur.

*** NOT:
Yeterli ışığın olduğu ortamlarda barkod tarama hızı yüksektir. Ama taramayı bir türlü gerçekleştiremiyorsanız veya uzun sürüyorsa; cihazının flaşını açıp deneyebilirsiniz. Yalnız burada ürün ambalajının kamera ışığından dolayı parlamamasına dikkat ediniz. Bunun için ambalajı veya cihazınızı biraz yan tutunuz. Eğer odaklama gerçekleşiyorda yinede barkodu okumuyorsa barkod çok silik olabilir. Bu durumda da barkodu elle girip "Barkod Kontrol" düğmesine basın.

*** UYARI:
Uygulamamızda 3900'ün üzerinde barkod, yani ürün mevcuttur. Bunun dışında bir ürün taradığınızda "Veritabanımızda bu ürünün HELAL Sertifikası yoktur!!!" mesajını alırsınız. Firmalardan barkod bilgilerini almak gerçekten zor. Helal Sertifikalı olduğunu bildiğiniz bir ürün için böyle bir mesaj aldığınızda lütfen şaşırmayın. Sizlerden, o firmayı arayıp neden CepteHelal'de yer almadığını sormanızı rica ediyoruz. CepteHelal'de yer alan ürünlerin firmalarını http://www.ceptehelal.com/referanslar/ adresinden takip edebilirsiniz.