Subscribe to our newsletter:

100% Natury w Czaplinku

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Aplikacja jest multimedialnym przewodnikiem po ścieżkach przyrodniczych w gminie, uwzględniająca informacje na temat sieci Natura 2000. Za pomocą aplikacji turysta może poznawać przyrodę i historię Czaplinku. Przewodnik zawiera zdjęcia, ilustracje, materiały filmowe, mapę z GPS, oraz dane dotyczące atrakcji.

Gmina Czaplinek położona jest w południowo–wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie drawskim. Zajmuje obszar około 365 km2.
Jest to miejsce w Polsce, gdzie można znaleźć ciszę nad jeziorem i zobaczyć krążące nad wodą bieliki, miejsce, gdzie białe żagle jachtów na wodzie spotykają się z kajakami i łabędziami, miejsce, gdzie ze wzgórz rozciąga się imponujący widok, a w dolinach płyną czyste rzeki, gdzie zabytki historii spotykają się z cudami natury. Nie są to zatłoczone Mazury, ale centrum Pojezierza Drawskiego, jednego z najciekawszych regionów fizyczno-geograficznych w Polsce, słynącego z pięknej rzeźby terenu, czystych jezior i wspaniałych lasów. Najważniejszą miejscowością jest oczywiście Czaplinek, liczący ponad 7000 mieszkańców, będący gospodarczym, turystycznym i kulturalnym centrum całego regionu, związanego z jeziorem Drawsko. Czaplinek to również centrum turystyki aktywnej. Jezioro Drawsko to oczywiście żagle, zarówno duże jachty i małe żaglówki, szkółki żeglarskie i deski windsurfingowe, liczne zatoki, wyspy i długa linia brzegowa tego jeziora to raj dla żeglarzy.