Subscribe to our newsletter:

Veri Kullanımı ( Data Usage )

$0.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Utilities
  • Productivity
I want this app
Download from AppStore

Kullandığınız son byte ı hesaplayan ve bu şekilde sizin aylık veri limitinizi belirleyen bir app( Uygulama) ve güçlükle kazandığınız paraları yüksek maliyetli cezalara dönüştüren Telekom servis sağlayıcınızın size vereceği zararlardan sizi korur. Her koşulda ödemek durumunda kaldığınız bu cezalardan sizi koruyan veri limitini kullanmadığınız takdirde, bu app(Uygulama) kullandığınız her veriyi sizin için hesaplayarak limit aşabileceğiniz konusunda sizi bilgilendirecek ve bu şekilde paranızın aylar boyunca cebinizde kalmasını sağlayacaktır. Bu şekilde Aklın Huzuruna( Barışına) sahip olacaksınız.

Bu uygulamanın diğer göz alıcı özellikleri şunlardır:

Kurulumu çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey sadece söylemek ( Sadece bir kez… Buy uygulamanın (app) kurulumu sıarasında) Aylık veri limitiniz ( Aylık Planlanan 200 Mb üzerinden 200 mb) ve aylık fatura dönemi başlangıç tarihiniz ( örneğin 5, yani her ayın 5inde fatura ödüyorsunuz) Evet, Hepsi bu kadar.. Bırakın bu Uygulama geri kalanını sizin için düşünsün…

Cep telefonunuzda 3G, 4G, Edge, GSM vb. bir bağlantı açıkken, kablosuz olarak ne kadar veri kullanıldığınız size otomatik bir biçimde gösteren bir algoritma ile donatılmıştır. Telefonunuzun bağlantısını kestiğiniz takdirde problem olmayacaktır. Bu uygulama otomatik bir biçimde size ne kadar veri kullandığınızı gösterecektir.

Bu uygulama size aylık ne kadar veri kullandığınızı söyler ve renkli çubuklarla bunun oranlarını gösterir. Eğer hala limiti aşmadıysanız, yeşil renkte, eğer limite yaklaştığınız zaman turuncu ve aşmamanız gereken limiti aştığınız takdirde kırmızı renkte olacaktır. Bu çok kolay ve süper kullanışlıdır. Eğer detayları seviyorsanız, size o ay içerisinde ne kadar veri kullandığınızı ve veri kullanım limitinizin kullanım oranlarını söyler.

Bu uygulama Data Doctor( Veri Doktoru)* isimli bir özelliğe sahiptir. Data Doctor sizin kullanım modelleriniz hakkındadır ve siz veri limitini aştığınızda sizi önceden bilgilendirir. Bu şekilde veri kullanımınızı saha iyi bir biçimde organize edebilirsiniz.

Veri doktoru, limit aşımını önlemek için erken uyarı sistemi ile sizi uyaracaktır. Ayrıca, bilgi-planını nasıl sabit olarak kullanabileceğinizi ve limiti geçmemeniz için kullanılabilir bilgi-limitini bildirecektir.

En iyi kullanım için Küçük Öneriler alabileceğinizi Data Doctor düğmesine dokununuz.
-Data Doctor ekranındaki düğme yeşil ise bu, halen limiti aşmadığınız ve ay sonuna kadar veri limitini aşmayacağınız anlamına gelir.
-Data Doctor düğmesindeki renk kırmızı ise, bu veri limitini ay sonundan önce aşacağınız anlamına gelir.

Herhangi bir arkadaşınız sizin iPhone/iPodunuzu ödünç aldığı takdirde ve onun cihazınıza bir şeyler indirip indirmediğini veya limit aşıp aşmadığını öğrenmek isterseniz de sorun yok. Bu uygulama “Son Kullanım” adı altında bir başka özellik içerir ve bu özellik son kullanım oranını ve bu ay sonuna kadar yaptığınız tüm veri indirimlerini( faturayı ödedikten sonra) görmene yardımcı olur.

Aylık veri sayacınızı sıfırlamaya( silmeye) yarayan bir Sıfırlama Uyarı ( Reset Reminder) özelliği mevcuttur.

“Son Yükleme" özelliği ile (iPhone/iPod) son başlama zamanından sonra, cihazınıza indirmiş olduğunuz bilginin tam değerinin verir.

Limitsiz olan veri kullanımları için lütfen veri-limiti olarak 0(sıfır) seçin Ve bu şekilde limitsiz olduğu için size limit oranları dışındaki bilgileri verecektir.

*Data Doctor ( Veri Doktoru) düğmesi /tuşu uygulamanın sağ üst köşesindedir. Bu düğme sadece Data Doctor , Küçük Analizler bölümünü çalıştırmak ve son 3 günlük kullanım verisini gösterebilmek için üç gün sonra görülebilecektir.