Subscribe to our newsletter:

SERPAM Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi

Free
iPad
Genres:
  • Business
  • Finance
I want this app
Download from AppStore

SERPAM uygulaması, Türkiye Sermaye Piyasaları ile ilgili bilimsel çalışmaların mobil cihazlar üzerinden erişilebilmesini sağlayan ilk uygulamadır. SERPAM, İstanbul Üniversitesi’ne bağlı Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kısaltılmış adıdır. SERPAM tarafından periyodik olarak hazırlanan araştırma raporları, araştırma notları, bültenler ve makaleler bu uygulama üzerinden takip edilebilir.

SERPAM’ın yayınları Türkiye’nin finans alanında önde gelen akademisyenleri tarafından hazırlanmaktadır. Müdürlüğünü SPK eski başkanlarından Prof. Dr. Mehmet Şükrü TEKBAŞ’ın yaptığı SERPAM’ın yayınları arasında periyodik olarak hazırlanan “Türkiye Sermaye Piyasası Raporu” gibi araştırma ve inceleme raporlarının yanında, ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerce kabul edilerek yayımlanmış makaleler de yer almaktadır. Güncel konularla ilgili hazırlanan ve piyasa katılımcılarına rehber olma niteliği taşıyan geçmişte yayınlanmış ve gelecekte yayınlanacak diğer raporlar da SERPAM uygulamasından izlenebilir. Bunlardan 2011 yılında Borsa İstanbul yönetimine sunulan “Küresel Rekabette İMKB’nin Yapısal Konumlanması ve Alternatif Modeller” isimli çalışma özellikle büyük önem arz etmektedir. Yine son yılların önemli konularından biri olan “İslami Finans” SERPAM’ın en son hazırladığı araştırma notlarındandır.

SERPAM uygulamasını indirerek:

- Türkiye Sermaye Piyasaları ile ilgili araştırma raporlarına,

- Güncel konularla ilgili araştırma notlarına,

- Türkiye Ekonomisi ve Sermaye Piyasaları ile ilgili aylık ve üç aylık bültenlere,

- Finans alanında prestijli ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış makalelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.