Subscribe to our newsletter:

Svět vypínačů

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Lifestyle
I want this app
Download from AppStore

Aplikace Svět vypínačů je určena pro snadný výběr z designových řad vypínačů, které nabízí společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga na českém trhu. Aplikace je rozdělena do tří částí: For Life – designy pro život, For Style – designy pro náročné a Chytrou elektroinstalaci v podání systémů Ego-n® a ABB i – bus® KNX. Kdekoliv se nacházíte, můžete vybírat výrobky dle Vašeho vkusu a stylu, které se hodí do Vašeho interiéru.
Vyberte si vypínač, který se Vám líbí, umístěte ho na pozadí (zeď) z našeho vzorníku, vyfoťte si vlastní pozadí, či použijte fotografii interiéru z Vaší fotogalerie. Vypínač si můžete zmenšit/zvětšit a přemístit ve fotografii interiéru na plánované místo. Fotku s vybraným vypínačem a interiérem je možné uložit do Vašeho telefonu/tabletu, poslat emailem, sdílet na Facebook, Twitter, či Pinterest.

---

Mobile application for a comfortable selection of switches design - wherever you are, either at home or in the office, you can choose the switch which fits the best to the interior.
Our products make the life easier and more comfortable, the same is our application - easy and comfortable way to our products.
It presents 16 design ranges of the switches, in more than 100 material versions.
You can easily download the app and then choose the best design to your home or working place. It's fast and easy.
When you download the application, you need just 4steps to select the best product.
1, select from our gallery the switch you like the most
2, choose the background (wall) either from our gallery, from your gallery or take a picture of the wall from your interior
3, you can safe the picture with the switch, send it via email, or share it via Facebook, Twitter, Pinterest.
4, you can resize the chosen switch according to your needs.