Subscribe to our newsletter:

Word Academy

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Education
  • Book
I want this app
Download from AppStore

Word Academy jest bezpłatną, innowacyjną aplikacją służącą do szlifowania znajomości języka obcego. Dzięki aplikacji będziesz w stanie czytać książki po angielsku nie zaglądając do słownika.

Aplikacja jest przyjaznym narzędziem do nauki słówek. Dzięki niej możesz poznać słownictwo z wybranej przez siebie książki przed rozpoczęciem czytania. Oszczędzisz w ten sposób czas, który spędziłbyś zaglądając do słownika. Jednocześnie trwale powiększysz swój zakres słownictwa.

Nauka słówek przy pomocy aplikacji nie wymaga połączenia z internetem. Możesz uczyć się słów ze ściągniętych pakietów wszędzie: w autobusie, metrze, szkole, poczekalni, na wakacjach i za granicą. Dostępu do internetu wymagany jest tylko podczas przeglądania i pobierania pakietów słówek i listy książek.

Aplikacja daje Ci dostęp do starannie przygotowanych pakietów słówek przygotowanych dla dwustu książek. Zbiór pakietów zwiększa się dynamicznie. Obejmuje on zarówno perły literatury światowej jak i najpopularniejsze książki z ostatnich lat. Dla każdej książki przygotowane są trzy pakiety różniące się trudnością słów.

Word Academy wykorzystuje badania naukowe z dziedziny kognitywistyka w celu wspomagania nauki. Zastosowane metody zapewniają optymalny dobór kolejności uczonych słów. Czas, który poświęcisz na naukę będzie dobrze wykorzystany.

Aby rozpocząć naukę wystarczy, po ściągnięciu aplikacji i wybraniu książki, pobrać pakiety słówek i przejść do zakładki “Nauka” gdzie prezentowane są słówka ich tłumaczenia oraz definicje. Powtórki polegają na zastanawianiu się: jaki jest odpowiednik wyświetlonego słowa w innym języku. Po każdej powtórce można zapoznać się z poprawnym tłumaczeniem, definicją i usłyszeć poprawną wymowę powtarzanego słowa.