Subscribe to our newsletter:

Çağrı Koleji

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Education
I want this app
Download from AppStore

Özel Çağrı Eğitim Kurumları,

1991-1992 Eğitim Öğretim yılında “Özel Çağrı Kız Lisesi” olarak faaliyete başladı. Eğitim ve öğretime artı değerler katabilmek ve geleceğin nesillerinin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla ortaokul 1. sınıf 2 şube , lise 1. sınıf 2 şube olmak üzere toplam 4 sınıfla eğitim seferberliğinin ilk halkasını oluşturdu.

Eğitimin vazgeçilmez hedeflerinden biri olan “Kaliteli Gelişim”e paralel olarak 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında da Çağrı Eğitim Kurumları’nın 2. halkası olan “Süper Lise” birimi açıldı.

Kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çağrı Eğitim Kurumları 1995-1996 Eğitim Öğretim yılında açılan “İlköğretim” birimi ile eğitim ve öğretimin temelini oluşturmak, olgunlaştırmak, geliştirmek ; ardından da 1996-1997Eğitim Öğretim yılında açılan “Kız Fen Lisesi” ile ülkemizin geleceğine bilim insanları yetiştirmek amacına ulaştı.

2007-2008 Eğitim Öğretim yılında süper liselerin kapatılmasıyla açılan “Anadolu Lisesi” ve 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında açılan “Anaokulu” ile Çağrı Eğitim Kurumları, “ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE” ilkesinin içini tam anlamıyla doldurmuştur.

Yukarıda özetlemeye çalıştığımız okullaşma sürecinde bugün; Özel Çağrı Eğitim Kurumları, başarıdan başarıya koşmakta, başlangıçtaki hedefini her geçen gün geliştirerek eğitime ve öğretime yeni, özgün, bilimsel yaklaşımlarla artı değerler kazandırmaya katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Özel Çağrı Eğitim Kurumları :

Özel Çağrı Anaokulu,
Özel Çağrı İlköğretim Okulu
Özel Çağrı Lisesi
Özel Çağrı Anadolu Lisesi
Özel Çağrı Fen Lisesi
olmak üzere Özel Çağrı Okulları Yerleşkesi’nde eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.