Subscribe to our newsletter:

LabMedya

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Medical
  • Newsstand
  • Science
I want this app
Download from AppStore

LabMedya, adından da anlaşılacağı üzere laboratuvar sektöründeki medya kanalı olarak hizmet etmektedir. İçeriği tamamen bağımsız, özgür ve sektörel konuları kapsadığından her sayısı merakla beklenen yayın gruplarını barındırır.
Labmedya, laboratuvar teknolojileri ve sağlık yayınıdır. Biomedya, biyoteknoloji ve yaşam bilimleri ile ilgili türkiyenin ilk yayınıdır. Labsektör, laboratuvar sektörüne yönelik iş dünyası yayınıdır. Cosmilife, kozmetik sektör ve bilimi yayınıdır. Labmedya mobil uygulaması ile tüm bu yayınlara istediğiniz yerden erişebilir okuyabilirsiniz.

Labmedya serves as a media channel of the laboratory sector as the name suggests. Inholds publications which have both sectoral and original contents. Also next issues are awaited impatiently.

Labmedya is laboratuvar technology and health publication. Biomedya is first publication of Turkey related to biotechnology and the life sciences. Labsektör is business publication related to laboratuary sector. Cosmilife is cosmetic industry and science publication. With Labmedya mobile app, you can access from anywhere to all these publications.