Subscribe to our newsletter:

iNěmčina

$3.99
iPhone / iPad
Genres:
  • Travel
  • Education
I want this app
Download from AppStore

S aplikací iNěmčina můžete pohodlně a přitom velmi účinně procvičovat německá slovíčka kdykoli se vám naskytne malá chvilka volného času. Stačí vytáhnout telefon na pár minut na autobusové zastávce, při čekání ve frontě nebo večer před spaním a budete sami překvapeni, až vám aplikace ukáže, kolik času se každý den takto naskládá a jak velké množství slovíček se dá tímto způsobem bez větší námahy zvládnout.

Aplikace používá metodu výukových kartiček. Máte před sebou na stole balíček karet, kde na každé z nich je napsáno jedno slovo nebo fráze, které chcete procvičovat. Na jedné straně karty česky, na druhé německy. Vezmete z balíčku horní kartu, podíváte se na jednu stranu a snažíte se uhodnout tu druhou. Pokud se trefíte, založíte kartu dospodu. Pokud ne, zasunete kartu někam doprostřed balíčku, aby příště přišla na řadu dřív. Tím si zajistíte, že obtížná slova budete dostávat častěji než ta, která zvládáte snadno. Díky tomu budete ve výuce postupovat dopředu mnohem rychleji, než kdybyste slovíčka opakovali stále ve stejném pořadí čtením ze sešitu nebo z učebnice.

Aplikace obsahuje v padesáti lekcích celkem 5000 německých výrazů a více než 10 tisíc jejich českých překladů. Lekce jsou seřazeny od jednodušších po složitější a pokrývají kompletně celou německou slovní zásobu tak, jak se vyučuje na všech typech českých vzdělávacích zařízení - od vyšších tříd základní školy, přes školy střední i jazykové až po nižší ročníky germanistiky na univerzitách. Poslouží dobře jak žákům a studentům, kteří se němčinu teprve učí, tak i lidem, kteří už tento jazyk na slušné úrovni zvládají a potřebují si po čase znovu osvěžit německou slovní zásobu v celé její šíři a bohatosti.