Subscribe to our newsletter:

Poznawaj swoje ciało

$1.99
iPad
Genres:
  • Education
  • Medical
I want this app
Download from AppStore

"Poznawaj swoje ciało" to zabawna aplikacja dla dzieci i dorosłych, dzięki której dzieci mogą zapoznać się z budową ciała człowieka. Tylko do 1 stycznia promocja - "Poznawaj swoje ciało" za połowę ceny!

Poznaj nazwy części ciała, sprawdź, gdzie znajdują się poszczególne organy wewnętrzne. Wspaniała grafika, doskonałe nagrania lektorskie, zabawne efekty dźwiękowe... słowem wszystko, czego potrzebujesz aby uczyć i bawić się jednocześnie.

Tak przy okazji, to najprawdopodobniej jedna z najlepszych aplikacji swojego rodzaju, pomagająca w nauce języka polskiego. Części ciała ? Nie ma problemu!

A więc... do zabawy!

1. Poznawaj części ciała. Kliknij na część ciała, aby poznać jej nazwę. Włącz tryb "Hotspot" - aby wyświetlić wszystkie części ciała, w które możesz kliknąć.

2. Poznaj główne organy wewnętrzne i układy Twojego organizmu. Możesz nałożyć je na rysunek chłopca, lub dziewczynki - dzięki czemu dowiesz się w którym dokładnie miejscu się znajdują.
W obecnej wersji - dostępne jest 8 dodatkowych układów:
-> szkielet
-> mięśnie
-> układ krwionośny i serce,
-> płuca,
-> układ trawienny
-> układ wydalniczy,
-> mózg i układ nerwowy,
-> zmysły.
Dla najważniejszych organów wewnętrznych oczywiście mamy osobne strony:
-> Mózg . Poznaj funkcje głównych części mózgu.
-> Krew, serce - jak działa serce, z czego składa się krew.. .?
-> Płuca - Budowę płuca, największego organu w Twoim ciele,
-> Oko i ucho - Twoje kamery i mikrofony,
-> Dłoń. Czy potrafisz zagrać na dłoni jak na pianinie ?
-> Zęby. Ile masz zębów , jak się nazywają i co robią ?

3. Każdy tekst, wyświetlany na ekranie, może być także przeczytany przez lektorkę. Wystarczy, że klikniesz na rysunek głowy przy końcu każdego tekstu.

4. Czy potrafisz ułożyć wszystkie części swojego ciała na swoim miejscu - i zrobić to szybko ? Jeśli tak, to Układanki nie będą dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Na początek - masz dostępne trzy:
-> Szkielet,
-> Części ciała,
-> Główne organy (wątroba,s erce, płuca...)

4. Czy potrafisz pokolorować ciało człowieka ? Klikając w część ciała wskazaną przez lektorkę - kolorujesz obrazek. Czy potrafisz pokolorować cały ?
-> Szkielet,
-> Mięśnie
Kolejne układanki i kolorowanki - dostępne wkrótce.

Aplikacja dostępna jest również w angielskiej ("Discover Your Body HD") i hiszpańskiej wersji językowej ("Descubre tu cuerpo").