Subscribe to our newsletter:

Şifalı Bitkiler - Doğal Tedavi - Şifalı Otlar

Free
iPhone / iPad
Genres:
  • Health & Fitness
  • Medical
I want this app
Download from AppStore

Birçok hastalığın kronik olmasından dolayı tedavi imkanı sınırlı kalmıştır. Bu sebebten dolayı kronik rahatsızlığa sahip olan insanlar modern tıbbın dışında farklı tedavi yolları aramaya yönelmiştir. İnsanlar modern tıpta bulamadığı tedavi imkanını alternatif tıpta aramaktadır.

Alternatif tıp, şifalı ve doğal bitkilerin hastanın tedavisinde kullanılmasıdır. Özellikle gelişmiş ülkelerdeki alternatif tıp imkanları oldukça yaygındır. Alternatif tıp, birçok literatürde tamamlayıcı tıp olarakta geçmektedir.

Şifalı bitkiler uygulaması, kanser, çeşitli eklem ağrıları, tansiyon, basur, egzama gibi birçok hastalığı tedavi edilmesine yardımcı olan organik, sağlıklı ve doğal bitkiler hakkında kapsamlı bilgiler veren bir mobil uygulamadır.

Şifalı bitkiler uygulamasının amacı; doğal ve şifalı bitkilerin doğru kullanımını, yararlarını ve zararlarını kullanıcılarına doğru şekilde aktarmayı hedeflemektedir. Uygulama içeriğine bakılacak olursa, şifalı bitkiler uygulaması toplamda 29 ana kategoriden oluşmaktadır.

Kategori isimleri sırasıyla şu şekildededir ;

Kilo, Tansiyon,Göz, Kanser ,Böbrek, Baş dönmesi, Bel, Romatizma, Mantar, Cilt, Cinsel, Mide, Hamile, Saç, Egzama, Karaciğer, Basur, Bağırsak, İltihap, Ağrılar, Ateşlenme, Menapoz, Soğuk algınlığı, Hipertroid, Antioksidan, Mikrop, Gaz ve Gut'tur .

Her kategori kendi içerisinde ilgili rahatsızlığa sifalı gelecek bitki hakkında bilgi içermektedir. Örneğin; Tansiyon bölümüne giriş yaptığınız taktirde karşınıza; Arpa, Behmen otu, Çoban Çantası, Çöpleme Bitkisi, Gilaburu, Keklik Gözü Otu gibi tansiyon rahatsızlığına iyi gelebilecek birçok organik bitki hakkında tedaylı bilgi vermektedir.

Çağımızın en önemli rahatsızlıklarından olan kanser hastağı içinde, şifalı bitkiler uygulamasında kanser tedavisinde kullanılabilecek çeşitli organik ve şifalı bitkiler hakkında içerik bulunmaktadır.

Örneğin, kategori bölümünden, kanser bölümüne girdiğinizde karşınıza, alternatif tıpta, kanser rahatsızlığı tedavisinde kullanılan, çeşitli şifali bitkiler çıkacaktır. Bu organik ve şifalı bitkilerin bazılarının isimleri şunlardır; Acı Marul, Çin Geveni Otu, Ginseng, Isırgan Otu, İncir, Karayemiş, Kurt Üzümü, Yulaf, Maydonoz...

Kısaca Şifalı Bitkiler mobil uygulaması alternatif tıpta kullanılan çeşitli, doğal ve şifalı bitkilerin kategorize edilip kullanıcıya en doğru ve en faydalı olacak şekilde tasarlanmış bir mobil uygulamadır.