Subscribe to our newsletter:

Kropelka

Free
iPad
Genres:
  • Entertainment
  • Book
I want this app
Download from AppStore

„Jak pięknie b y ć” – twierdzi tytułowa bohaterka „Kropelki”, baśni afirmującej życie, a jednocześnie pokazującej kruchość bytu. Książka Beaty Biały opowiada o córce mgły porannej – czyli kropli rosy, która tuż przed świtem pojawiła się na liściu głogu.
Głóg nie jest zadowolony pojawieniem się „lokatorki”, ona zaś nie wie, skąd właściwie się wzięła. Do ich dialogu włączają się inni mieszkańcy ogrodu: jarzębina, róża, ptaki. Dla nich czymś banalnie zwyczajnym jest rytm doby – zmiany temperatury, przechodzenie nocy w dzień, wschód słońca. Kropelka widzi te zjawiska po raz pierwszy i ostatni w życiu. Wszystkiemu się dziwi i wszystkim zachwyca: „Jakie to piękne!”.
Kropelka uczy, jak cieszyć się każdą chwilą życia. Dzięki niej głóg nagle dostrzega cudowność w codzienności. Kiedy kropelka znika wysuszona przez słoneczne promienie, głóg zaczyna tęsknić za jej delikatnością, skromnością i otwartością na świat. Dobre serduszko kropelki sprawiło, że surowy, nieprzystępny, opryskliwy głów odkrył w sobie wrażliwość na piękno.
Autorka potrafi stworzyć impresjonistyczną aurę opowieści, przywodzącej skojarzenia z malarstwem Moneta i muzyką Debussy’ego. Dba o zindywidualizowanie języka postaci, ale używa prostych słów, zrozumiałych dla kilkuletniego czytelnika. Wspólna rodzinna lektura może zachęcić dziecko do rozmowy na temat zjawisk przyrodniczych i czasu ich trwania.
Ilustracje Beaty Drach stylizowane są na ryciny z zielnika wiernie odtwarzają rzeczywisty wyglad kwiatów, ziół i drzew.
Białe kontury roslin umieszczone na pastelowym tle wspaniale wpisują się w klimat baśni, mówiącej o ulotności istnienia. Różnokolorowe strony o zróżnicowanej szerokości układają się w tęczę – jeszcze jeden impresjonistyczny symbol piękna natury, które tak zafascynowało Kropelkę.
Baśń w subtelnej, sugestywnej interpretacji opowiada Marta Klubowicz, aktorka warszawskiech teatrów ( Powszechny, Współczesny, Komedia )

Aplikacja słada sie z 30 oryginalnych stron. Dla lepszej nawigacji dołączony jest obrazkowy spis terści.
Aplikacja dzieli się na animowaną część edukacyjną: słuchaj, czytaj i oglądaj
oraz część rozrywkową: kolorowanka i układanka o różnych stopniach trudności.
Ilustracje zachęcają do poznania tajemnic świata roślin.

Jeśli Wasze dziecko polubi Kropelkę , koniecznie napiszcie o tym , najciekawsze opinie bedą premiowane drukowaną książką " Kropelka " wydawnictwa Cartaliapress wraz z audiobookiem.
Nie zapomnijcie zostawić swojego adresu zwrotnego.