Subscribe to our newsletter:

Radyo ODTÜ iPad version

Free
iPad
Genres:
  • Music
  • Entertainment
I want this app
Download from AppStore

HAYATIN SESİNİ AÇ!...
Radyo ODTÜ, yayın hayatına başladığı 31 Ocak 1995’ten bu yana eskinin unutulmazları, günümüzün hit şarkılarından oluşan zengin yayın içeriği ve arkeolojiden felsefeye, edebiyattan spora, caz, klasik, rock müzikten unutulmaz Türkçe klasiklere kadar geniş bir yelpazeye sahip 103.1 frekansından her yaştan dinleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.
Radyo ODTÜ, 28 Haziran 1996 tarihinde internet üzerinden yayınını dünyanın her yerine ulaştırdı. O tarihden bu yana, internet üzerinden canlı yayın yapan, Türkiye’de internet’i bu anlamda kullanan ilk radyo olan Radyo ODTÜ’nün internet sitesi ise o anda yayında olan şarkı ve program bilgileri ile son 24 saatin şarkı listelerine ulaşılan Türkiye'deki ilk radyo internet sitesidir. Dinleyicilerin oyları ile oluşan liste programı, detaylı şarkı arama gibi birçok teknik özelliği ile www.radyoodtu.com.tr, Türkiye’nin ayrıcalıklı radyo internet sitesi olmayı başardı.
Radyo ODTÜ 2005 yılında bir ilke daha imza atarak itunes’daki ilk Türkçe PODCAST’e başladı. Radyo ODTÜ dinleyicileri, 103.1 frekansıyla radyolarından, www.radyoodtu.com.tr adresiyle internetten ve son olarak da PODCAST teknolojisiyle taşınabilir müzik çalarlarından Radyo ODTÜ’yü takip edebiliyor. Düzenli olarak güncellenen Radyo ODTÜ PODCAST’lerine www.radyoodtu.com.tr adresinden ulaşabilir, vazgeçemediğiniz programları arşivleyebilirsiniz.
Ayrıca gerçekleştirdiği birçok organizasyonla onbinlerce Ankaralı’yı bir araya getiren, 11 yıldır “Radyo ODTÜ Açık Hava Konserleri” geleneğini yaşatan, merakla beklenen birçok filmi gösterime girmeden önce “Radyo ODTÜ Özel Gösterimleri” ile dinleyicilerine sunan Radyo ODTÜ, Ankara’nın kültür eğlence hayatına yön verirken, sosyal sorumluluklarının farkında olan ve kamu hizmeti yapan bir radyo kimliği ile de sivil topluma destek veriyor.
Radyo ODTÜ, yayın hayatı boyunca, kimi zaman çeşitli sivil toplum kuruluşları ve saygın medya örgutleri tarafından, kimi zaman da dinleyicilerinin oyları ile (ÖRTYD, RTGD vs...) pek çok kez Türkiye’nin En İyi Yerel Radyosu ödülüne layık görülürken, 2007 yılında iki anlamlı ödül daha kazandı. Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından yayınlarda Türkçe’nin doğru ve özenli kullanılmasını teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez verilen “Güzel ve Doğru Türkçe Kullanım Ödülleri”nde, Radyo ODTÜ Haber ödüllendirildi. INEPO Çevre Derneği’nin öncülüğünde verilen 15. Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı kapsamındaki 2007 Çevre Ödülleri’nde ise Radyo ODTÜ’den Süz-geç ve Kristal Küre programları Çevre – Basın Özel Ödülü kazandı.
Kendi etkinliklerinin haricinde Türkiye’nin önde gelen festival ve organizasyonlarının da “Basın Sponsorluğu”nu üstlenen Radyo ODTÜ, bugüne kadar Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, Ankara Caz Festivali, Bodrum Uluslararası Opera ve Bale Festivali, Gezici Film Festivali, Rock The Nations, Rockİstanbul, Ankara Uluslararası Müzik Festivali gibi büyük kitlelere ve farklı zevklere seslenen ve Türkiye’nin kültür sanat hayatına yön veren organizasyonlara destek verdi.
Radyo ODTÜ, tüm bu özellikleri ile dinleyicileri için bir yaşam biçimi olmaya devam ediyor. Bu sorumluluklarının farkında olan Radyo ODTÜ, 12. yaşından itibaren “HAYATIN SESİNİ AÇ” sloganı ile dinleyicileri ile daha da yakınlaşmayı amaçladı.